پیمایش دره مارشک (جمعه 14 مهر 1402)

تاریخ انتشار: پنج شنبه 20 مهر 1402 ساعت 06:16  
بخش: -

موضوع ‌:گزارش برنامه
محل اجرای برنامه :دره مارشک
تاریخ اجرا:1402/07/14
سرپرست :علیرضا بزاز
ساعت 6 صبح روز جمعه به همراه یک تیم 15 نفری به سمت روستای مارشک حرکت کردیم. راه دسترسی 
به روستا از  یک مسیر انحرافی در جاده کلات استان  خراسان رضوی  به سمت  سد کارده، روستای اندرخ و چند روستای دیگر عبور و در نهایت بعد از روستای گوش به روستای زیبای مارشک میرسد.
ساعت 7:30به مارشک رسیدیم و بلافاصله پیمایش به سمت دره رو شروع کردیم.
بعد از یک ربع پیاده روی در محل مناسبی به مدت نیم ساعت برای صرف صبحانه توقف کردیم، بارش مختصر باران شب قبل هوا رو بسیار دل انگیز کرده بود.
پس از صرف صبحانه به سرقدمی آقای علی نوری و عقب داری میلاد حیدری مسیر پیمایش رو ادامه دادیم. شاید یکی از بکر ترین، متفاوت ترین و زیبا ترین دره ها رو در این روز پیمایش کردیم. زباله ای در طبیعت ندیدیم و این برای دغدغه مندان طبیعت بسیار خوشایند هست.
ساعت 12 به چشمه پر آب حیات رسیدیم و در همون محل برای صرف نهار و استراحت توفق کردیم. طبیعت بسیار زیبای مارشک در قاب رنگارنگ پاییز   منحصر به فرد و ستودنی   بود چیزی که دل کندن از اون فضا رو برای ما سخت کرده بود.
ساعت 2 پیمایش رو به سمت ابتدای دره آغاز کردیم و در نهایت در ساعت 4:30 به روستا رسیدیم و بلافاصله به سمت مشهد حرکت کردیم و در نهایت ساعت 7 به مشهد و در ساعت 7 و نیم از دوستان و همنوردان خداحافظی کردیم.با آرزوی پایداری و حفظ  محیط زیست و طبیعت  زیبای ایران.
سبز باشید.🙏

 

سپاس فراوان از سرپرست محترم برنامه آقای علیرضا بزاز بابت تنظیم گزارش برنامه